Описание
Історія села-Канава дуже багата,і страждальна!
Ще перші поселення,які знаходились на Україні,
завжди розташовувались біля річок,і полів,адже на той час переважали землеробні поселення,так і на берегах Південого Бугу,було знайдено не одне поселення трипільців,та тиверців,у зв'язку з чим і було названо наш район Тиврівським,а саме містечко Тиврів.
В самій Канаві,також було дуже багато знахідок різних поселень,які відносяться до різних періодів розвитку людства.В часи Запорізької Січі,тут був Курінь,який підпорядковувався Брацлавському.Могила Данила Нечая,знаходиться всього за 35кілометрів від Канави,в селі Красне.Також у часи Першої та Другої світових воїн,село було розподілене на дві частини,одна була по цей бік річки,інша навпаки.Перша згадка про село була ще у 1648 році,тоді ще Іван Богун,зі своїм військом,прямував через село до Вінниці,і в той же час за ними йшли поляки(Річ Посполита),але це було взимку,поляки не знаи геть нічого,і Богун схитрив,і потопив їх усіх.Перша назва села-Зарічне,тобто село,що знаходиться за рікою.
Друга це вже-Канава.І старі люди розповідають історіі про те чому саме так назвали,бо якщо якісь вороги наступали,то в Дзвонисі-дзвонили,в Колюхові-кололи,а в Канаві- просто скидали трупи.
Так що можна сказати,що наше село,стоїть на кістках.
Але воно дуже красиве,Особливо-це пороги(гать)річки П.Буг,з однієї сторони знаходяться скали,зверхи на них росте Березовий ліс,в перемішку із соснами.
Є там також і джерела,в яких вода,дійсно-кришталево чиста.З другої сторони річки,ліс.
Ще в селі відкрилась маленька курортна зона,але туристів влітку-хоч греблю гати.Ще проходить щорічно фестиваль "Мамина Піч".
Село дуже гарне,і привітливе,Воно завжди радо вітає нових гостей!!!